Pieniężna Strona

Jak zdobywać pieniądze

W którym banku wziąć kredyt gotówkowy?

kwi 242020

Decydując się na kredyt gotówkowy, bardzo często zastanawiamy się do jakiego banku się udać. Wybór tych instytucji finansowych jest bardzo duży. Gdzie więc najlepiej jest pożyczyć pieniądze? Należy pamiętać o tym, że nie ma jednego banku, który będzie najlepszy dla wszystkich klientów. Każdy z nich jest różny i każdy też może być potraktowany przez bank inaczej. W tym tekście chcemy zwrócić uwagę na 5 aspektów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze banku i wspomóż się rankingiem na 17banków.

Po pierwsze - wybierz taki bank, który da Ci kredyt

Starając się o kredyt gotówkowy w pierwszej kolejności musimy wybrać taki bank, który będzie go nam chciał udzielić. Co nam po tym, że Bank A ma znakomitą ofertę, jeżeli jest ona dla nas niedostępna. Powodów dla których bank może nam odmówić udzielenia kredytu jest dużo. Może to być związane z naszym wiekiem, ze zdolnością kredytową lub z tym, że nasz zakład pracy znajduje się na tak zwanej "czarnej liście pracodawców", którą stworzył sobie bank.

Po drugie - wybierz taki bank, który pożyczy Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz

Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową. Różnice na tym polu potrafią być ogromne. Bardzo często zdarzają się przypadki, że w jednym banku klient nie ma zdolności kredytowej, w drugim ma ją na poziomie 30.000 zł, a w trzecim będzie mógł pożyczyć nawet 100.000 zł. Atrakcyjne oprocentowanie i brak prowizji to jedno, ale co nam po nich, gdy bank oferuje nam tylko połowę kwoty, której faktycznie potrzebujemy. Wybierzmy więc taki bank, który oprócz dobrych warunków, zaproponuje nam również wysoką kwotę kredytu.

Po trzecie - wybierz taki bank, który wymaga mało dokumentów

Co najbardziej denerwuje klientów, którzy starają się o kredyt gotówkowy? Masa dostarczanych dokumentów. Jeżeli zależy nam na czasie, to wybierzmy taki bank, który wszelkie formalności ograniczone ma do minimum. Jeżeli bank poprosi klienta o zaświadczenie o zarobkach, to cały proces kredytowy może się przedłużyć o kilka dni. Zwłaszcza, gdy centrala firmy klienta znajduje się na drugim końcu Polski, a na dokumencie potrzebne jest pieczątka dyrektora, który tam na co dzień urzęduje. Na szczęście obecnie większość banków honoruje wyciągi z konta, więc znacznie przyśpiesza i ułatwia to cały proces kredytowy.

Po czwarte - wybierz taki bank, który zaproponuje Ci odpowiedni okres kredytowania

Jeżeli chcemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy, to najlepiej skorzystać z dłuższego okresu kredytowania. Dzięki temu nasz miesięczna rata nie będzie zbyt duża. Niektóre banki mają jednak ograniczony okres, na jaki pożyczają pieniądze. W przypadku gdy rata na 84 miesiące jest dla nas za wysoka, a bank nie może wydłużyć nam okresu, musimy poszukać innej instytucji. Na przykład takiej, gdzie będziemy mogli dostać kredyt na 120 miesięcy.

Po piąte - wybierz taki bank, który nie będzie wymagał od Ciebie żadnych produktów dodatkowych

Bardzo często zdarza się sytuacja, że banki namawiają nas do skorzystania z wielu produktów dodatkowych. Może to być konto osobiste, karta kredytowa lub ubezpieczenie na życie. Jeżeli w chwili obecnej nie potrzebujemy tego typu produktów, to z nich nie korzystajmy. Oferowane są one w głównej mierze po to, żeby bank mógł dodatkowo zarobić. Gdy bank będzie zbytnio naciskał, to stanowczo zaprotestujmy lub udajmy się do konkurencji.

Atom

pienieznastrona.pl